Přírodovědná expedice: Amazonie, Andy, Galapágy, Belavista - mlžný prales. Datum cesty: 29.10.2009 - 20.11.2009
Spolucestující: Michal, Aleš, Zdenka, Mariana, Karel, Roman, Blanka, Tomáš, Ondřejka, Jirka, Jarka, Honza, Táňa, Jarda.
Itinerář:
Amazonie: čtyřdenní pobyt v národním parku Cuyabeňo
Plavba kanoí pro řece Cuyabeňo, trek v primárním deštném pralese, ranní pozorování ptáků, návštěva indiánské vesnice, pozorování nočního života v pralese.
Andy: pětidenní cesta Andami na jih od hlavního města Ekvádoru Quita
Národní park Cotopaxi, Quilitoa - vyhaslý vulkán s kráterovým jezerem, Baňos - městečko s termálními prameny na úpatí činné sopky Tungurahua, vulkán Chimborazo, Riobamba, z Alausí projížďka turistickým vláčkem do údolí k Ďáblovu nosu
Galapágy: osmidenní plavba po jednotlivých ostrovech (v noci plavba, přes den pobyt na ostrovech)
Baltra, Santa Cruz - Darwinova stanice, Santa Fe, Espaňola, Floreana, North Seymour, Santa Cruz - Bachas, Genovesa, Bartolome, Islas Plazas
Bellavista: dvoudenní pobyt v mlžném pralese
Pěší výlet mmlžným pralesem, pozorování a fotografování kolibříků
Doprava:
Praha - Londýn, Londýn - Miami a zpět - letecká přeprava se společností British Airways
Miami - Quito a zpět - letecká přeprava American Airlines
Letadlem při cestě do Amazonie z Quita do městečka Coca, dále pak autobudem ke vstupu do národního parku Cuabeňo. V národním parku jsme se přemisťovali na motorových kanoích. Cesta zpět byla v opačném sledu.
Cestu po Andách a do mlžného pralesa jsme absolvovali autobsem.
Letadlem na Galapágy z Quita na ostrov Baltra a zpět. Celou dobu pobytu jsme bydleli na 22 metrů dlouhé lodi Golondrína pro určené pro 16 turistů a 7 členů posádky.
Organizace cesty:
Tuto naši poznávací cestu jsme absolvovali s cestovní kanceláří Albatros Travel & Expedition, která se zaměřuje především na přírodovědecké expedice. Organizaci celého zájezdu jsme zhodnotili na výbornou. Ze začátku jsme měli obavu z velké skupiny - bylo nás včetně průvodce 16. Na Galapágách se ukázalo, že má takto velká skupina výhodu v tom, že jsme obsadili celou loď a mohli jsme se pak mnohem lépe domlouvat s místním průvodcem, například na časnějším vylodění na ostrovech. Navíc všechny účastníky zajímala příroda a většina z nich měla fotografování jako svého koníčka. A tak celý pobyt v Ekvádoru i na Galapágách probíhal beze spěchu a krásnou přírodu jsme si mohli vychutnat v klidu.