Přírodovědná expedice: Amazonie, Andy, Galapágy, Belavista - mlžný prales. Datum cesty: 29.10.2009 - 20.11.2009
Cesta nejen po národních parcích. Datum cesty: 12.2.2010 - 6.3.2010
Tádž Mahal je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších architektonických památek Indie. Ročně tuto památku ve městě Agra navštíví přes 3 milióny lidí. Pro…
Ve světě žije v současné době 16 druhů jelenů.
Jak se cestuje v Indii? (několik postřehů a rad k cestování v Indii)
Podél levého břehu středního toku řeky Brahmaputry se nachází jeden z nejúžasnějších národních parků Indie - Kaziranga.
Když jsme se připravovali na fotosafari s Václavem Šilhou do keňských národních parků, rozhodli jsme se, že jako předkrm zkusíme individuální cestu k jezeru Turkana.
Jedním z dalších míst, které jsme navštívili při naší cestě po Indii, bylo město Váránasí. Je to jedno z nejstarších trvale osídlených měst nejen v Indii ale i ve světě…
Kamenitá a písčitá poušť s velice chudou vegetací, extrémně vysoké teploty a minimum srážek, to je stručná definice oblasti kolem jezera Turkana. Přes drsné podmínky…
Při jakékoli výpravě do nepoznaných končin jsou pro nás neformální setkání s místními lidmi vždycky velkým zážitkem. A nemusí to být vždy lidé z jiné země nebo…
Určitě nepatříme k těm, kteří by se honili jen za největšími atrakcemi. Koneckonců i ty nejzajímavější věci mohou zešednout, když vám dovolená proprší, když se ve…
Naše Golondrina www.galapagosislands.com/html/golondrina_I.htm
Většina lidí, kteří přijíždějí na Galapágy poprvé, si jako symbol Galapág představí obří sloní želvu, někteří snad mořského leguána, který připomíná draka. Když však…
Darwinovy pěnkavy z Galapág se staly poněkud zavádějícím synonymem pro ptačí druhy, které byly Darwinovi přímou inspirací pro sepsání převratného díla “O vzniku druhů…
Po několika báječných výpravách do východoafrických rezervací jsme se rozhodli navštívit některé národní parky severní Indie. Chtěli jsme především porovnat pestrost,…
První část naší ekvádorské cesty jsme strávili v deštném pralese Amazonie, pak následoval týden toulání po horských a vysokohorských oblastech centrálních And jižně od…
Kam patří a co jsou? Za kolibříky obecně považujeme všechny ptáky z čeledi kolibříkovitých (Trochilidae), i když jejich rodové jméno nemusí být nutně kolibřík. V…
Pro každého, kdo si netroufne na potápění, je šnorchlování báječnou příležitostí, jak poznávat svět pod vodní hladinou.
Fotosafari v deltě řeky Okawango.
Cesta po soustroví Společenské ostrovy. Datum cesty: 13.11.2010 - 29.11.2010
Kdo jednou zkusil safari v Africe ví, že místní průvodci i řidiči jsou velice ochotní a obětaví. Starají se o vaše pohodlí a bezpečnost a navíc mají jakýsi šestý smysl,…
Úžasná modř lagun, spousty květů a vůní, tanečnice nad jejichž krásou se tají dech. To je velice stručná a myslím, že i výstižná charakteristika Společenských ostrovů a…
Když jsme odjížděli do Botswany, bylo jedním z tajných, raději nevyslovených přání setkat se s poměrně vzácnými psy hyenovitými. Zatímco se ještě na počátku minulého…
Cestu do Botswany jsme jako jednu z mála našich fotocest vlastně vůbec neplánovali.
Než jsme se začali připravovat na cestu do Polynésie, měli jsme v podvědomí pouze tři body na ose polynéské historie: námořníky z Bounty, Paula Gaugina a Thora…
Do Papeete, kde jsme měli strávit naši poslední noc ve Francouzské Polynésii, jsme přiletěli až za soumraku. Když jsme se ubytovali, byla už tma jako v ranci a my teprve…
Sloni, podobně jako většina velkých savců, se nezdržují trvale na jednom teritoriu, ale migrují za potravou. Přesto můžeme Botswanu označit jako stát, kde se převážnou…
Po prvním dosti neklidném dnu jsme se oba těšili, že pro nás túra ve Velkých Tsingách bude duševním relaxem.
V antickém Římě byli bohové zemřelých nazýváni Lemures. O něco později se toto pojmenování začalo používat pro duchy zemřelých, kteří vedli špatný život a po smrti…
Cesta po národních parcích Madagaskaru. Datum cesty: 1.10.2008 – 19.10.2008